НовиниСвіт

“Час підняти білий прапор”: як заява Пaпи Римського обyрила укрaїнців і викликала скaндaл

Заява понтифіка викликала неоднозначну реакцію.

Довкола папи Франциска виник новий скандал. Він закликав Україну здатися Росії. За час повномасштабної війни таких було багато і вони викликають обурення по всій Україні, лунають навіть звинувачення у проросійськості.

Папа Римський Франциск у контексті війни в Україні закликав до переговорів з РФ, і заявив, що “сильніший той, хто має відвагу білого прапора”.

Франциска запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто вважає, що Україна має здатися, “оскільки не змогла дати відсіч російським військам”, і тими, хто стверджує, що “це легітимізує дії агресора”. Інтерв’юер використав у запитанні термін “білий прапор”.

“Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора, і веде переговори. Слово “переговори” – це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори”, – наголосив Папа.

Видання Reuters зазначає, що Франциск начебто вперше вжив такі терміни, як “білий прапор” або “переможений”, обговорюючи війну в Україні, хоча раніше він наголошував на необхідності переговорів.

“Можна відчувати сором, але скільки загиблих вона (війна – ред.) принесе в кінцевому підсумку? Треба вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником”, – сказав Франциск, згадавши Туреччину серед країн, які проявили ініціативу.

Західні ЗМІ зауважили, що Франциск вперше вжив такі терміни, як “білий прапор” або “переможений”, обговорюючи війну в Україні, хоча в минулому говорив про необхідність переговорів.

У Папи Римського пояснили його скандальну заяву про Україну

У пресслужбі Ватикану прокоментували слова Папи Римського щодо “білого прапора” України та необхідності мирних переговорів із Росією. Він начебто мав на увазі діалог шляхом переговорів, а не капітуляцію Києва.

Понтифік нібито не хотів образити українців / © Associated Press
Понтифік нібито не хотів образити українців / Фото: Associated Press

Очільник пресслужби Маттео Брунідодав, що понтифік вважає, що “сильнішим є той, хто бачить ситуацію, хто думає про людей, у кого є сміливість вести переговори під білим прапором”. Він підтвердив свою глибоку прихильність до українського народу та закликав усі сторони “створити умови для дипломатичного рішення у пошуках справедливого та міцного миру”.

Українська влада наразі не коментувала ці висловлювання понтифіка.

А деякі українці не промовчали. 

Зокрема, речник Повітряних сил України Юрій Ігнат у Фейсбук написав з іронією: “Уявляю, як зараз важко колегам із пресслужби Ватикану”.

Юрій Трегубов написав наступне: “Ще пару таких заяв від Папи – і законодавцям доведеться думати, як прописати закон, щоб під визначення церкви з центром в ворожій країні не потрапила УГКЦ”.

Джерело: tsn

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *